یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۵۱ قبل از ظهر

مشکل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی را چطور حل کنیم؟

چرا خشک کن ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

حتماً این اتفاق برای شما افتاده است که حجم زیادی لباس را برای شست و شو داخل ماشین لباسشویی انداخته باشید و بعد از اتمام کار لباس ها خشک نشده باشند که این اتفاق بسیار ناخوشایند است، اما دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی چیست؟ خشک کن لباسشویی از مهم ترین قطعات لباسشویی می باشد، در هنگامی که خشک کن ماشین لباسشویی به درستی نتواند لباس ها را خشک کند لباس ها خیس به دست افراد می رسد و کارشان زیاد می شود زیرا باید به این فکر باشند که لباس ها را چگونه خشک کنند، کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی بسیار آزار دهنده می باشد.

در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی چیست و راه حل های آن را بگوییم، برخی از دلایلی که موجب می شود خشک کن کار نکند به شرح زیر می باشد.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
  • شکستگی بخشی از خشک کن ماشین لباسشویی

اگر قطعه ای از خشک کن بشکند و خراب شود دستگاه قدرت زیادی برای خشک کردن لباس ها ندارد، در هنگام کار نکردن خشک کن می توانید خشک کن را بررسی کنید تا مشکلی ایجاد نشده باشد و خشک کن دچار شکستگی نشده باشد، خشک کن با ولتاژ بالایی کار می کند و به دلیل گرمایی که دارد ممکن است قطعاتش دچار شکستگی شود.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر قسمتی از لباسشویی خراب باشد ممکن است خشک کن به درستی کار کند.

  • خرابی کلید خشک کن لباسشویی

بعضی اوقات وقتی خشک کن لباسشویی کار نمی کند می تواند دلیل جدی داشته باشد و گاهی اوقات هم می تواند مشکل ساده ای داشته باشد، هنگامی که کلید خشک کن از کار بیافتد از کار کردن صحیح دستگاه جلوگیری می کند.

  • قطعی برق ماشین لباسشویی

هنگامی که جریان برق قطعی داشته باشد خشک کن به درستی کار نمی کند و در این مواقع ممکن است نوسانات برق وجود داشته باشد یا مشکل از پریز برق باشد یا… که باید برای تعمیر آن اقدام نمایید زیرا ممکن است مشکل جدی را به وجود بیاورد.

این اتفاق می تواند از ولتاژ ساختمان هم نیز باشد که در این صورت ولتاژ به طور دقیق به موتور نمی رسد و باعث نچرخیدن خشک کن لباسشویی می شود، سوختن ترانس برد هم از دلایل دیگر کار نکردن خشک ماشین لباسشویی می باشد.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
  • درست نبودن تنظیمات لباسشویی

تنظیمات ماشین لباسشویی باید درست باشد، برای حل مشکل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی باید تنظیمات ماشین لباسشویی درست انجام شود.

تنظیمات لباسشویی باید به گونه ای تنظیم شود که لباس ها با توجه به آن شسته شوند یعنی درجه حرارت، زمان شست و شو، خشک کردن لباس ها و… دقیق و به درستی مشخص و تنظیم شود، اگر میخواهید لباس ها خشک شود باید آن را تنظیم کنید.

  • ایراد در فیوز حرارتی یا ترموستات لباسشویی

بعضی اوقات خرابی فیوز حرارتی و خوب کار نکردن ترموستات باعث می شود که خشک کن به خوبی کار نکند و ماشین لباسشویی دچار مشکل شود و به مشکل بزرگی بر خورد کند که برای حل آن باید از یک متخصص کمک بگیرید.

  • ایراد در سوئیج درب ماشین لباسشویی

سوئیچ درب یکی از مهم ترین قطعه ها می باشد که هنگامی که خراب شود ماشین لباسشویی کار نمی کند و وقتی دستگاه کار نکند خشک کن هم شروع به کار نمی کند، در صورتی که سوئیچ درب خراب باشد باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
  • تخلیه نشدن آب لباسشویی

آب دستگاه تخلیه نشود باعث می شود که لباس ها خیس باشد و خشک نشود.

پمپ تخلیه: هنگامی که پمپ معیوب، مسدود یا نیم سوز شده، تشخیص آن به کمک وسیله ای به نام مولتی متر و یا سر و صدای بسیار لباسشویی امکان پذیر است.

فیلتر تخلیه: مسدود بودن فیلتر تخلیه سبب خشک نشدن لباس‌ها می‌شود.

شلنگ تخلیه: امکان دارد شلنگ خم یا مسدود شده باشد، گاهی نیز پیش می آید که به درستی نصب نگردیده باشد، در صورت نیاز باید این شلنگ تعویض شود.

مشکلاتی که در رابطه با کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی گفته شد باید برای حل آن ها به یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه کنید و آن برای تعمیر دستگاه خود کمک بخواهید.

متخصصان دکتر آچار با دانشی که دارند و دوره های آموزشی پیشرفته ای که در این باره دیده اند به راحتی مشکل را پیدا می کنند و برای حل آن اقدام می نمایند.

درباره ی package-repair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button☎ تماس با ما