یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۷:۰۷ قبل از ظهر

دلیل پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی چیست❓

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی چیست؟

امروز ماشین های لباسشویی یک وسیله پر استفاده در خانه و آشپزخانه به شمار میرود و حدوداً همه از آن استفاده میکنند، با پیشرفت هر روزه تکنولوژی، کارایی و مدل های این دستگاه روز به روز رو به افزایش است و بیشتر میشود در ادامه مطلب در رابطه با پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین لباسشویی بحث می کنیم.

چه از دستگاه های قدیمی استفاده کنید چه جدید، شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد که متوجه سوراخ یا پارگی در لباستان شده اید و علت آن هم نمیدانید، دلیل های بسیار زیادی در پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی وجود دارد که در مطلب به آنها اشاره میکنیم.

پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
  • مواد سفید کننده

اولین دلیلی که موجب پارگی یا نخ کش شدن لباس ها میشود استفاده زیاد یا رقیق نکردن مواد سفید کننده با آب است، هنگام شست و شو مایع غلیظی یا زیادی که بر روی لباس ها ریخته میشود موجب تغییر رنگ و همچنین سایش الیاف و نخِ لباس ها میشود و در آخر موجب پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی میگردد.

  1. میزان پر کردن لباس ها

میزان پر کردن لباس در ماشین لباسشویی امر بسیار مهمی است، برخی بر این باورند که اگر در لباسشویی لباس های کمی قرار دهیم، دستگاه به درستی کار میکند و هیچ فشاری به آن وارد نمیشوند، اما این باور اشتباه است و قرار دادن لباس های کم در ماشین لباسشویی نه تنها به کمک فنر های دستگاه آسیب میزند، بلکه باعث میشود تا چرخش بیش از حد برای لباس های کم به الیاف آنها آسیب وارد کند و موجب پارگی آنها شود.

قرار دادن لباس های زیاد در لباسشویی هم موجب پارگی لباس ها میشود، به این صورت که لباس ها به دلیل این که زیادند به هم میپیچند و گیر کردن دکمه ها و زیپ های لباس ها به هم باعث پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی میشود، همچنین فشار و اصطحکاک لباس ها بر روی یکدیگر و گیر کردن لبه های لباس ها و مخزن و داخل لباسشویی عامل دیگر سوراخ شدن آنها است.

  • تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی

تنظیمات ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه است و توجه داشته باشید که هنگام تنظیم دستگاه برای شست و شو باید تنظیمات متناسب با لباس را انتخاب کنید، مثلاً هنگامی که شما برای الیاف و پارچه های حساس و نازک برنامه شست و شوی طولانی با آب داغ تنظیم کنید، باعث آسیب رسیدن به آن پارچه و در نتیجه سوراخی یا پارگی پارچه میشود.

پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
  • خرابی خشک کن ماشین لباسشویی

خرابی خشک کن دستگاه و تنظیم نبودن آن برای لباس های نازک و حساس موجب سوراخ شدنشان میشود، مرحله آخر شست و شو دستگاه، خشک کردن است که خشک کن با سرعت بالایی کار میکند، اگر دستگاه تعادل نداشته باشد، لباس ها به محفظه ماشین لباسشویی گیر میکنند و موجب پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی میشود.

بعضی مواقع هم اگر اثری مانند خط های سوختگی بر روی لباس ها مشاهده کردید، این آثار به دلیل اصطحکاک سریع لباس با بدنه یا محفظه ماشین لباسشویی است.

  • جسم های لبه دار و تیز

یک سری از اجسام تیز که در لباس ها، پرده ها، کمربند ها و… وجود دارد میتواند باعث پاره شدن خود لباس ها و یا لباس های دیگر شود، این اجسام میتوانند شامل زیپ، دکمه، سنجاق، کمربند، فنر لباس زیر ها، اجسام داخل جیب لباس ها مانند سگک، بدلیجات باشند.

برای جلوگیری از این کار میتوانید هنگام قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی جیب های آنها را نگاه کنید هر چیزی که داخل آن بود را خارج کنید، زیپ ها را ببندید.

به این نکته توجه داشته باشید که پارچه های حریر به دلیل نازک و ظریف بودنشان هیچ وقت نباید با پارچه هایی مثل جین یا کاپشن ها داخل دستگاه برای شست و شو قرار بگیرند، همچنین سعی کنید که لباس های زیری که فنر دارند را یا جداگانه بشویید و یا با دست، برای شستن لباس های حساس و نازک آنها را پشت رو کنید.

پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی
  • لبه های تیز داخل لباسشویی

در داخل دیگ ماشین لباسشویی هیچ گونه تیزی وجود ندارد چون معمولاً تمامی آنها از جنس استیل و صیقلی هستند و ماشین لباسشویی ها به طور معمول دارای 3 یا 4 حمل کننده که یا از جنس فلز و یا پلاستیک هستند، هنگامی که دیگ ماشین لباسشویی میچرخد این حمل کننده ها لباس ها را جا به جا میکنند، هرگاه هر کدام از این حمل کننده ها ایرادی پیدا کنند یا از جای خود کنده شوند، سبب ایجاد لبه های تیز در ماشین لباسشویی میشود که موجب پاره شدن و یا سوراخ شدن لباس ها میشود.

همیشه هنگامی که لباسی را داخل لباسشویی قرار دهید، ابتدا چک کنید که لباس ها الیاف و بافتاشان نازک نشده باشد، چون با قرار دادن در لباسشویی باعث آسیب بیشتر و در نهایت سوراخ شدن میشود، همانطور که مراقبت در قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی مهم است، قرار دادن آنها و مراقب از آنها در کمک لباس ها یا بیرون ماشین لباسشویی نیز اهمیت دارد، پس به غیر از ماشین لباسشویی گیر کردن لباس ها به هم و حشرات نیز میتوانند عامل پارگی لباس ها باشند.

بسیاری از مشکلات با کمک متخصص انجام می شود، رفع مشل پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی کار است که به تخصص نیاز دارد که تعمیرکاران دکتر آچار این کار را به خوبی انجام می دهند.

درباره ی package-repair

مطلب پیشنهادی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی💠✅

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی امروزه کم پیش می آید که در خانه ای برویم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button☎ تماس با ما